Kemp Lužnice

V areálu na Vás čekají čtyřlůžkové chatky s ledničkou, umístěné v příjemném stínu. Rybářský revír MP 8 povoluje celoroční lov ryb, což umožňuje skvělé vyžití především sportovním rybářům.

Nabízíme ubytování

  • ubytování v chatách
  • místo pro stanování
  • stání pro karavany

Občerstvení přímo v kempu

Pohodové chvíle posezení s výběrem nápojů a dalšího občerstvení při poslechu hudby zajišťuje kiosek v areálu kempu. 

V obci Lužnice je možno nakoupit v obchodě se smíšeným zbožím, dále můžete navštívit restauraci s možností teplých jídel.

Koupání je možné v řece Lužnice, náročnější plavce jistě uspokojí okolní rybníky, nebo pískovny.

Okolí kempu je vhodné zejména pro zájemce o cykloturistiku a turistiku. Pro sportovce je připravené sportovní hřiště, plážový volejbal, nohejbal.

 

Kemp najdete v obci Lužnice

Obec Lužnice leží na břehu řeky Lužnice 7 km od města Třeboň. Rozkládá se na 1201 ha katastrální plochy mezi rybníky Rožmberk, Malý Tisý, Černičný a Potěšil.

Obec je poměrně stará, neboť první písemný doklad o ní pochází z roku 1371. V listině uložené ve Státním archívu v Praze je uváděna jako Luznicz. Jméno řeky Lužnice je prvně doloženo v roce 1179 jako Lunsenize rivulus, roku 1185 jako Lvsnitz.

V 19. století se obec rozrůstala. Byla vystavěna a později rozšířena nová budova školy. Na místě staré kapličky uprostřed návsi byla vystavěna nová velká kaple, která je dominantou obce i v současnosti.

V současnosti má obec Lužnice 180 domů, necelé čtyři stovky obyvatel, průměrný věk kolem čtyřiceti let. Většina obyvatel dojíždí za prací do okolních měst, část se v místě věnuje zemědělství nebo drobnému podnikání.

V obci je mateřská škola a základní škola, hospůdka, obchod se smíšeným zbožím, hřiště fotbalové a antukové.

Zajímavé přírodní lokality v okolí obce, typická jihočeská venkovská zástavba, klidné prostředí jsou dobrými podmínkami pro turistiku a rekreaci.

 

 


 
www.uradostu.cz  www.truckshowluznice.cz
 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout